TS Dukovany

AIKIDO

Aikidó, cesta harmonie mysli, se zrodilo v Japonsku asi před 75 lety. Původně se vyvinulo z Daito Aikijutsu, datuje se k 900 n.l, které bylo udržováno pouze přímými potomky Japonské královské rodiny, dokud jej Sokaku TAKEDA v polovině 19. století nezačal vyučovat mimo ni. Zakladatel Aikidó, japonský mistr Morihei UESHIBA (1883 - 1969) sestavil z nejúčinnějších technik a principů japonských bojových umění promyšlený sebeobranný systém s unikátní filosofií.

Aikidista usiluje o harmonii mezi svými duševními silami a svými fyzickými možnostmi, a rovněž usiluje o harmonické vztahy s ostatními lidmi (včetně eventuálního útočníka). Při obraně není potřebná téměř žádná fyzická síla - je nahrazena obratností a zvláštním způsobem pohybu, které umožňují vyhnout se náporu útočníka a zachovat si nad ním fyzickou i mentální kontrolu (síla KI). Ke zneškodnění útočníka je pak použita jeho vlastní pohybová energie. Aikidó je proto vhodné i pro osoby slabší konstituce, děti i seniory.

BOYOKAN DOJO Brno

Na odkazu níže můžete načerpat inspiraci z ukázek a tréninků našeho klubu BOYOKAN na domací, nebo další společný trénink.

BOYOKAN AIKIDO

Informace pro zájemce

  • Kde? Tréninky probíhají v zázemí TS Dukovany (technické sporty), v areálu jezdeckého klubu.
    mapa

  • Kdy? Do odvolání zrušeno.

  • Kontakt: Vít Gečnuk, tel: 775 218 733.

  • Email: yoshinkant@gmail.com

  • S sebou: sportovní oblečení (triko, tepláky), pití, kimono výhodou.

Rozpis následujících tréninků:

Vzhledem k rozhodnutí Vlády ČR musíme znovu dočasně pozastavit tréninky aikida. Až se situace změní, dáme Vám vědět prostřednictvím tohoto webu. Pokud vás navštíví nějaký ten "koronač" nasaďte mu prosím tu nejlepší techniku co znáte.