TS Dukovany

AIKIDO

Aikidó, cesta harmonie mysli, se zrodilo v Japonsku asi před 75 lety. Původně se vyvinulo z Daito Aikijutsu, datuje se k 900 n.l, které bylo udržováno pouze přímými potomky Japonské královské rodiny, dokud jej Sokaku TAKEDA v polovině 19. století nezačal vyučovat mimo ni. Zakladatel Aikidó, japonský mistr Morihei UESHIBA (1883 - 1969) sestavil z nejúčinnějších technik a principů japonských bojových umění promyšlený sebeobranný systém s unikátní filosofií.

Aikidista usiluje o harmonii mezi svými duševními silami a svými fyzickými možnostmi, a rovněž usiluje o harmonické vztahy s ostatními lidmi (včetně eventuálního útočníka). Při obraně není potřebná téměř žádná fyzická síla - je nahrazena obratností a zvláštním způsobem pohybu, které umožňují vyhnout se náporu útočníka a zachovat si nad ním fyzickou i mentální kontrolu (síla KI). Ke zneškodnění útočníka je pak použita jeho vlastní pohybová energie. Aikidó je proto vhodné i pro osoby slabší konstituce, děti i seniory.

BOYOKAN DOJO Brno

Na odkazech níže můžete načerpat inspiraci z ukázek a tréninků našeho klubu BOYOKAN na domací, nebo další společný trénink.

BOYOKAN AIKIDO web

BOYOKAN AIKIDO youtube

BOYOKAN AIKIDO facebook

Informace pro zájemce

  • Kde? Tréninky probíhají v zázemí TS Dukovany (technické sporty), v areálu jezdeckého klubu.
    mapa

  • Kdy? Út 17:00h a čt 18:00h červenec - srpen provoz pozastaven

  • Kontakt: Vít Gečnuk, tel: 775 218 733.

  • Email: yoshinkant@gmail.com

  • S sebou: sportovní oblečení (triko, tepláky), pití, kimono výhodou.

Rozpis následujících tréninků: